Predstavujeme pivovary (1.): Holíčsky WYWAR vie, ako uvariť parádne craftové pivá

V lete (30.7. 2020) to bude už 6 rokov, čo sa v meste na česko-slovenských hraniciach otvoril pivovar, ktorý dnes v remeselnom priestore berieme za záruku vysokej kvality a celkovej spokojnosti. Spojená rubrika HESLO DŇA a PREDSTAVUJEME PIVOVARY ponúka na úvod spoľahlivého parťáka na každý deň.

Zviezť sa na pre niekoho módnej, pre iného vlne presvedčenia ponúknuť skvelé remeselné pivá, sa podujali aj v Holíči. Ako informuje priamo stránka pohraničného pivovaru (http://www.holicskypivovar.sk), názov Wywar poukazuje na historický odkaz Holíča, kde sa pred rokmi konečne dala šanca aj pivárom, veď táto oblasť je plná výborných vinárov, pričom táto činnosť má dlhú tradíciu.

Prelomový Jozef II.

Každý pivár prahne po plnej chuti, osviežení a zážitku, na ktorý bude spomínať, ku ktorému sa bude rád vracať. Jozef II. je akousi vlajkovou loďou Wywaru, pričom veľkej obľube sa teší aj na prevádzkach Beer Station, kde ho môžete nájsť permanentne. A preto platí, že JOZEF II. JE NA PREVÁDZKACH BEER STATION STÁLE (heslo dňa, pozn.).

Ak od ležiaku nečakáte plnú chuť, tak Jozef II. (°10) ju nielen má, ale treba k nej ešte pridať aj jeho výraznosť. Pri rozhodne nízkej stupňovitosti tohto craft lageru sa pivovaru podarilo dôjsť do naozaj impozantného finále. Osvieži, uspokojí chute, prinúti si ho obľúbiť.

Wywar, samozrejme, nezostal len pri nízkostupňovom Jozefovi II., 12° ležiak dostal meno Martin, o stupeň viac má polotmavý, jantárový Ján, rovnako tak tmavý a navyše údený Rauchbier, štrnástka a tentoraz zároveň ALE sa volá Anna špecifickej horkej chuti. 16° má zasa ALE nazvaný Peter.

https://beerstation.sk/leziaky-uz-davno-nie-su-len-obycajne-piva-presvedcte-sa-o-tom-s-beer-station/

Celá škála výnimočných pív

Holíčania sa však venujú aj vo všeobecnosti stále obľúbenejším pivám IPA – napr. v spolupráci s iným pivovarom Hell Bastard navarili veľmi chutný Porch Punker voňajúci po citrusoch. Obľúbená je aj Session IPA 11° či Panská IPA 14°. Milovníci piva určite ocenia aj Tropical Booze 16°.

Inak celú a aktuálnu ponuku pív Wywaru si môžete pozrieť priamo na jeho stránke.

Pivo so sebou, pivo priamo domov (či kam len chceš)

My v Beer Station veľmi dobre vieme, že Wywar remeselné kúsky ti, milý pivár chutia, a preto ponúkame denný rozvoz (všetkých pív, ktoré máme v aktuálnej ponuke). Stačí len pár klikov na webe beerstation.sk, prípadne v aplikácii Beer Station a craftové parády máš onedlho pred sebou. Aktuálne už robíme aj distribúciu piva, takže ak máš záujem o väčšie objemy, no problem, žádnej stres. ?

Len pre pripomenutie, prevádzky v OD Tesco Lamač, OD Tesco Zlaté piesky a OC Vivo (bývalý Polus) sú tu pre teba k dispozícii okrem nedele denne, takže je tu ideálna príležitosť obstarať si chutné, čerstvé, remeselné pivo so sebou.


Zaujímavý obsah na beerstation.sk


Návrat hore