Oslávte Medzinárodný deň piva s 10% zľavou v Beer Station

International beer day (IBD), alebo po našom Medzinárodný deň piva, je sviatok všetkých milovníkov a obdivovateľov tekutého zlata. Pivní nadšenci si okrem výčapov a hostincov prídu na svoje aj u nás, v Beer Station VIVO!. Na všetky fľaškové pivá sme si totiž počas piatku prichystali 10% zľavu.

Od roku 2007 sa vždy v prvý augustový piatok slávi Medzinárodný deň piva. Tradíciu vzdávajúcu hold najmä pivovarníkom a predajcom piva započal Jesse Avshalomov v kalifornskom meste Santa Cruz. Aj keď je Medzinárodný deň piva pomerne mladým sviatkom, popularitu si získal takmer okamžite po celom svete. Koncept stretávania sa priateľov nad pohárom obľúbeného piva a byť súčasťou obrovskej celosvetovej komunity je totižto zárukou silného spoločného zážitku.

Ovocná i osviežujúca bomba. Vyber si pivný štýl NEIPA

Pôžitok je silnejší len ak sa podelíš

Nosnou myšlienkou tohto pivného sviatku je okrem klasického vychutnávania aj uctenie si pohára piva tým, že naň pozveme druhého človeka. Práve ‚Pivný dar‘ symbolicky oslavuje pivovarnícke remeslo od samotného varenia až po záverečné načapovanie hostinským pivka do pohára. Počas IBD (International Beer Day) je rovnako zvykom, že oslavujúci si okrem obľúbeného typu piva doprajú iný druh, či už chuťovo, národnostným pôvodom alebo jednoducho len od iného pivovaru než zvyknú piť.

Slováci sú známi národ pivárov. To dokazuje aj prieskum Slovenského združenia výrobcov piva a sladu z roku 2019, podľa ktorého si pivo aspoň raz týždenne dopraje až 85% Slovákov. Pivná kultúra na Slovensku už dospieva do chutí remeselných pivovarov, čo potvrdzujú aj slová Jany Shepperd, prezidentky Slovenského združenia výrobcov piva a sladu: „Pivo je nápoj, ktorý vďaka nespočetným variáciám chutí a štýlov vie ponúknuť niečo na každú príležitosť a dokonca aj reagovať na zmeny v životnom štýle ľudí. Slováci sú čoraz náročnejší a častejšie hľadajú kvalitné a štýlové nápoje, ktoré si môžu vychutnať vonku s priateľmi, po práci.”

Nedovoľte aby vám príležitosť na oslavu pretiekla pomedzi prsty

Jedinečnú možnosť osláviť Medzinárodný deň piva a ochutnať kvalitné slovenské a české craftové pivá z remeselných pivovarov budete mať práve u nás, v Beer Station VIVO!. Počas celého piatku totiž ponúkame zľavu 10% na všetky fľaškové pivá. Nebojte, na svoje si príde naozaj každý. V našej chladničke nájdete napríklad nealkoholický citrusový variant Driver Dark Lemon z rožňavského pivovaru Ikkona, osviežujúce letné pivo s nízkym obsahom alkoholu Albrecht Sum Ale 8° z pivovaru Frýdlant, nesmrteľné klasiky Anna 14° či Porch Punker 12° od Wywaru až po špeciality Sour Passion Fruit 12° s marakujou či za sludena chmeleným Nectar of Happiness Sabro 17° od pivovaru Zichovec. Ponuka bohatá, stačí si prísť vybrať. Už tento piatok sa na vás bude tešiť tím Beer Station.

Návrat hore