Slávni milovníci piva (3.): Zavri oči a vychutnávaj život, lebo dobré veci sa nekončia

Rubrika SLÁVNI MILOVNÍCI PIVA spojená so súťažou HESLO DŇA prináša jednu z najväčších rockových osobností všetkých čias. 

26. júla 2020 oslávi Mick Jagger už 77. narodeniny. Frontman slávnej rockovej legendy Rolling Stones nosí aktuálne šľachtický titul Sir, kto by ale čakal nejakého suchára, tak je na veľkom omyle – veď rodák z britského Dartfordu je telom i dušou rockový búrlivák, ktorý zažil toľko parties a večierkov, do koľko možno pár z nás ani nevie napočítať (pokus o vtip… nevydalo).

India Pale Ale. Prečo sú pivá IPA tak obľúbené, a tak výnimočné?

Táto hudobná legenda je na vrcholných pódiách po celom svete viac než polstoročie, pred časom o nej po jednom z koncertov dokonca v New York Times vyšiel stĺpček nazvaný ´Rocker zrodený pre život´.

V inom uhle pohľadu je potom zrejmé, že rocker takéhoto rozmeru, hudobník, ktorý pôsobil už v divokých 60. rokoch minulého storočia, si svoje užil až až. Označenie „živý“ v zmysle energický, neúnavný, showman, celebrita je namieste, rovnako tak, ako pri pivách z prevádzok Beer Station, ktoré tiež s obľubou označujeme ako živé. Lebo sú do istej miery veľmi podobné Jaggerovi.

I can get no satisfaction. Mick Jagger túto frázu v rovnomenom songu Rolling Stones vyslovil, resp. zaspieval tisíce ráz.

Mick Jagger, ktorý showbusiness neupútal len svojimi speváckymi zručnosťami, či ladným pódiovým krokom, sa počas kariéry ubral aj smerom práca producenta, skladateľa či herca. V 1979 sa predstavil v snímke All You Need Is Cash, kde hral sám seba. Vo všeobecnosti sa ale pred filmové kamery postavil nespočet krát, veď samotní Rolling Stones boli obletovaní dokumentaristami.

Celým menom Michael Phillip Jagger doposiaľ zanechal tomuto svetu nielen skvelú rockovú hudbu, ale aj osem detí, ktoré splodil s piatimi ženami. A práve keď sa koncom zimy 1984 premiérovo stal otcom (jeho partnerke sa narodila dcérka Lizzy), výraznejšie to prehnal s alkoholom. Na bujaré oslavy sa ale hodia aj REMESELNÉ PIVÁ OD BEER STATION (heslo dňa, pozn.).

O Jaggerovi je známe, že s ďalším slávnym členom Rolling Stones Keithom Richardsom neboli zrovna najlepší kamaráti. Ich vzťah bol miestami veľmi chladný, Richards ho dokonca pomenoval ako tretia svetová vojna. Možno ak by si títo dvaja výnimoční hudobníci dali PÁR CRAFTOVÝCH PÍV (heslo dňa, pozn.), všetko by sa na dobré obrátilo 😉

Je porter stoutom a stout porterom? Je aj nie je 😉

Súťaž je spustená od 1.6. 2020.


Zaujímavý obsah na beerstation.sk

Návrat hore