Trochu ležiak, trochu IPA či APA. O aký pivný štýl ide?

IPA, APA, ležiak. Dajme to dokopy a máme tu skvelé pitie aj pre konzervatívnejších. I zatiaľ pre niektorých možno neznámu skratku IPL.

India Pale Lager (IPL) a American Pale Lager. Nápaditosť sládkom či „producentom“ craftového piva nechýba. Hrubo povedané – zmiešať pivá APA a IPA s ležiakmi môže síce na prvý pohľad pôsobiť ako výrazné diletantstvo, ale vo finále je pravda niekde úplne inde.

Produkt, resp. dnes už pivný štýl Inda Pale Lager (IPL), resp. American Pale Lager je pre mnohých akýmsi prechodom od ležiakov k IPA pivám. Čaro je v tom, že ide o spodne kvasené pivo, bohaté zastúpenie chmeľov mu ale dávajú arómu, ktorú môže nájsť práve u IPA a APA pív.

Ak sa teda bavíme o craftových kúskoch možno pre tých konzervatívnejších, IPL pivný štýl je určený práve pre nich.

Je porter stoutom a stout porterom? Je aj nie je 😉

 

Tipy Beer Station

Sid Vicious 13° od kočovného pivovaru Chernobeer je chuťovka s príjemnou horkosťou, ktorá je prítomná počas celej konzumácie. Chmelené je odrodami Citra a Mosaic. Citrusové tóny, ktoré ponúkajú zaujímavý korenistý nádych, z neho robia zaujímavé craft beer.

Druhým, ale nie horším tipom, je Nelson Slavín 13°, ktorý varí Parom. Pivára presvedčí príjemná ovocná chuť, chmeľovosť a stredná horkosť.

India Pale Ale. Prečo sú pivá IPA tak obľúbené, a tak výnimočné?

Pivo so sebou, pivo priamo domov (či kam len chceš)

My v Beer Station veľmi dobre vieme, že ti remeselné kúsky chutia, a preto ponúkame denný rozvoz (všetkých pív, ktoré máme v aktuálnej ponuke). Stačí len pár klikov na webe beerstation.sk, prípadne v aplikácii Beer Station a craftové parády máš onedlho pred sebou. Aktuálne už robíme aj distribúciu piva, takže ak máš záujem o väčšie objemy, no problem, žádnej stres. ?

Len pre pripomenutie, prevádzky v OD Tesco Lamač, OD Tesco Zlaté piesky a OC Vivo (bývalý Polus) sú tu pre teba k dispozícii okrem nedele denne, takže je tu ideálna príležitosť obstarať si chutné, čerstvé, remeselné pivo so sebou.


Zaujímavý obsah na beerstation.sk

Návrat hore