Júl sme začali ochutnávkou. Vďaka za fajn večer, pivári

Prvý júlový štvrtok patril degustácii zaujímavých a chutných craftov. Za miesto sme si zvolili VIVO! Market, resp. v rámci neho naše Beer Station priestory a za degustátorov vás, fanúšikov remeselných pív. A bol to naozaj príjemný večer plný zaujímavých ľudí a inšpiratívnych podnetov.

Dva ležiaky (BeerStation 10° a obľúbený Jozef II. od Wywaru), pokračovanie obstarala Session IPA menom Vulgar Display of Summer 12°, ktorú produkuje Rye Island a RED IPA Hoppy Day 12° (Schwager), kde si už každý zo zúčastnených mohol všimnúť aj zmenu farby. Ideu pokračovať v navyšovaní stupňovitosti podporila Single Hop IPA Interstellar 13.5° navarená pivovarom Čierny Kameň, ktorý sídli na Liptove.

Postupne ako stúpali grády craftových chuťoviek sme mohli badať aj uvoľnenejšiu atmosféru i popúšťanie uzdy fantázie, pretože remeselné pivá sú presne o tom – o prekračovaná hraníc, búraní návykov a v neposlednom rade o spoznávaní nových chutí, vôní a kombinácii častokrát pre konzervatívneho konzumenta možno až nepredstaviteľných.

V priebehu večera sme sa ďalej dostali k degustovaniu chutného craftu od obľúbenej brewer company Nachmelaná opica. Tá už dlhú dobu drží vysokú latku nastavenú českým remeselným trhom, preto sa nebolo čomu čudovať, keď IPA 14° jednoducho chutila. Finále potom zastrešili ambiciózni Nitrania Hop Grup so svojou New England IPA Foxy Rebel 15° a Tisic Hrmenych 17° patriaci pod popradský Tatras.

Ako sme už skôr avizovali, večer zavŕšilo žrebovanie víťaza, ktorým sa stal Ondrej. Ten si odniesol všetkých 8 degustovaných craftov. Od tímu Beer Station len jedno veľavravné Na zdravie! 😉

Za tých pár chvíľ, ktoré sme spolu strávili sa vám, milí fanúšikovia remeselných pív, chceme poďakovať. Ste pre nás inšpiráciou, dôvodom, prečo to celé robíme. A tak sme sa zhodli, že si takýchto večerov dáme v budúcnosti viac – samozrejme, keď to spoločenská situácia dovolí.

Takže sa tešíme na ďalšie stretnutia, sme tu pre vás na všetkých prevádzkach denne vrátane nedieľ i rozvozu v Bratislave a okolí, stále celý júl trvá súťaž, v ktorej odmeníme desať najaktívnejších zákazníkov. No a v neposlednom rade sme rozšírili portfólio nášho pôsobenia aj o B2B sektor, čo v praxi znamená, že remeselnými kúskami už zásobujeme aj prevádzky a podniky.

A rozhodne ĎAKUJEME. 🙂

Júl rozbehla súťaž o crafty. Pripravili sme 10 cien

 

 

Návrat hore