Heslo dňa (5): Svet je žltý. Pivo a The Simpsons idú dokopy

Dajme si teraz akúsi popkultúrnu chvíľu, kde prím bude hrať celosvetovo známy seriál The Simpsons. A z istej časti aj jeho veľký priaznivec.

Pivo je zdrojom i riešením všetkých problémov.

Obľúbená žltá postavička Homer Simpson z mestečka Springfield, kde je dovolené všetko a nič, kde je na programe dňa, či dokonca sa dá povedať, že miestami priam nutnosťou karikovať reálie Spojených štátov amerických, a vlastne i celého sveta, kde je pracovným nástrojom irónia a posmešky, toho o pive vie naozaj veľa.

Chodiť po práci (či často aj pred ňou, či počas nej) na jedno (v realite je ich viac) chladené, rozjímať o živote usadeného rodinne založeného Američana tesne pred štyridsiatkou, snívať o možných i nemožných veciach, mať ten najnepravdepodobnejší a zároveň najprvoplánovejší pohľad na čokoľvek, čo je aktuálne témou.

Homer Simpson z pera Matta Groeninga je už vyše tridsať rokov súčasťou mnohých domácností, často si ani neuvedomujeme, že nám – spoločnosti nastavuje zrkadlo. Síce vtipné, ironické, smiešne, veľakrát pôsobiace hlúpo či nevedomo, ale každopádne zrkadlo. Vyššie bolo spomenuté, že pivo je zdrojom i riešením všetkých problémov. Homer to ale povedal skôr všeobecne o alkohole, na ktorý v jednom momente pripíjal práve pollitrom piva. Samozrejme Duffu …

Predstavujeme pivovary (1.): Holíčsky WYWAR vie, ako uvariť parádne craftové pivá

Chuť, ktorej sa nič nevyrovná

Duff. Do roku 2015 fiktívne pivo, ktoré má istú (nemalú) dejovú líniu zastúpenú aj v Simpsonovcoch, sa už dnes reálne predáva vo viacerých krajinách sveta. Klasický ležiak, pivo pre dámy, malinové, bez alkoholu a pod. Je ich viac druhov, záleží od nápaditosti a dopytu. Fanúšik jednoznačného zástupcu vrcholu svetovej popkultúry Jeff Andrews, žijúci a ako grafický dizajnér pôsobiaci na predmestí New York City, ale hovorí, že je tu jedna zásadná prekážka. Duff proste nechutí craftovo. Pretože to nie je craft beer.

„V priereze dejín má pivo svoje zrejmé zastúpenie. Veľa významných štátnikov, spisovateľov, dramatikov, filozofov či vedcov sa ním rado a ochotne nechalo zlákať. Niektorí s mierou, iní bez nej, všetci ale svojím spôsobom podľahli. Rovnako ako ja. CRAFTOVÉ PIVÁ SÚ pre mňa ŽIVOTNÝM ŠTÝLOM (heslo dňa je kapitálkami, pozn.) rovnako tak, ako zelenina a mäso z farmárskych trhov, či káva na rohu piatej. Nehodlám sa proste toho vzdať, pretože vo mne dozrelo presvedčenie, že ide o niečo potrebné k životu,“ hovorí Andrews.

Vo svojej zbierke má hneď niekoľko „simpsonovských“ suvenírov. „Áno, táto smiešna a podľa mňa rovnako vplyvná rodinka ako je napr. tá anglická kráľovská, má v mojom živote pevné miesto. Ten, kto bol u mňa doma vie, že v pracovni mi jednu zo stien zdobí veľká karikatúra Homera a Marge. Rovnako tak mám asi stovku tričiek s motívmi The Simpsons, najradšej ale tie s Barneym (Homerov opilecký parťák, pozn.).“

https://beerstation.sk/leziaky-uz-davno-nie-su-len-obycajne-piva-presvedcte-sa-o-tom-s-beer-station/

Zberateľská vášeň

Andrews ale nemá zaľúbenie len pre Simpsonovcov. Ako už sám vyššie uviedol, prepadol aj remeselným pivám.

„Snažím sa veľa cestovať a popri tejto záľube aj navštevovať malé rodinné pivovary, zisťovať ich príbehy, ako vznikali, akú cestu prešli. A aby som si návštevy pripomenul aj po čase, zbieram podpivníky, etikety, plagáty. Sám som ich už aj niekoľko pre pivných klientov pripravil,“ dodáva.

A možno toto je vhodný čas aj na malú výzvu pre teba, milý priaznivec remeselných pív od Beer Station. Čo takto si doplniť zbierku – sortimentu máme pomerne dosť – poháre, fľaše, džbány, šiltovky, tričká a pod.

Pivo so sebou, pivo priamo domov (či kam len chceš)

My v Beer Station veľmi dobre vieme, že Wywar remeselné kúsky ti chutia, a preto ponúkame denný rozvoz (všetkých pív, ktoré máme v aktuálnej ponuke). Stačí len pár klikov na webe beerstation.sk, prípadne v aplikácii Beer Station a craftové parády máš onedlho pred sebou. Aktuálne už robíme aj distribúciu piva, takže ak máš záujem o väčšie objemy, no problem, žádnej stres. ?

Len pre pripomenutie, prevádzky v OD Tesco Lamač, OD Tesco Zlaté piesky a OC Vivo (bývalý Polus) sú tu pre teba k dispozícii okrem nedele denne, takže je tu ideálna príležitosť obstarať si chutné, čerstvé, remeselné pivo so sebou.


Zaujímavý obsah na beerstation.sk


Návrat hore